pancocon Office Professional Plus 2013 Key and Download URL will be send via Email within 8 hours. cheap office 2013 key buy cheap windows 10 key buy cheap office 2016 key Windows 10 Home Key Office Professional Key sale

Veselība

Noderīgi resursi ceļā uz Veselīgu dzīvošanu!

Veselība ir viena no cilvēka pamattiesībām; tā ir pilnīga fiziska, garīga un sociāla labklājība, kā dzīves kvalitātes, personīgās un ģimenes labklājības pamats.
LVK cilvēkiem, patīk uzskatīt, ka cilvēks piedzimst vesels un viņam tādam ir jādzīvo!
Zemāk minētie resursi aplūko dažādas pieejas veselīgākai dzīvei. Katram pašam jāatrod sava „recepte”. Lai pa kuru ceļu iedams, visur cauri vijas pieci veselības priekšnosacījumi:

* Uzturs = tava personīgā, unikālā diēta, t.sk. ūdens;
* Kustības = tieši tev atbilstošas un tīkamas fiziskās aktivitātes;
* Svaigs gaiss un piemērots apģērbs (bez tuntuļošanās);
* Dienas režīms un pilnvērtīgs atpūtas laiks (miegs);
* Mundrs garastāvoklis un sirsnīgs smaids = mīlestības pilna attieksme pret sevi un apkārtējo pasauli.

Uzsveru, ka „uzturs neaprobežojas tikai ar barības un dzērienu uzņemšanu. Smalkajā plānā mūsu uzturs ir tēli un skaņas, aromāti un krāsas. Tāpēc svarīgi ir ne tikai tas, ko ēdam, bet arī tas uz ko skatāmies un ko klausāmies.” (V.Siņeļņikovs)

Noderīgi interneta resursi:

LVK favorīts! www.medusmaize.lv
Skaidri, pamatoti, visaptveroši (rakstījusi ārste). Vērtīga ir visa informācija, īsumā lasi sadaļā „Vai tu zināji, ka…”un „Kopsavilkums”.

www.veselibasblogs.lv
Konspektīvi pētījumi veselības jomā, piemēram, par rauga un cukura ietekmi uz organismu, dabisku pretvēža profilaksi, USG, rafinētajiem miltiem u.c.

http://www.kardiologija.lv/files/sirdsunvirtuve_12_01_2010_148x210_cmyk_2_6b8be.pdf
Latvijas kardiologu grāmata „Sirds un virtuve” “Pareiza ēšana – tas ir dzīvesveids! Tā ir pārliecība un zināšanas par to, ko ēdam, kā to sagatavojam, kā to baudām. Svarīga arī atbilstoša rīcība, jo runa ir par mūsu veselību.” /Dr. Iveta Mintāle/” Receptes grāmatas nobeigumā neatbilst grāmatas ieteikumiem.

http://www.dabas-berni.net/veseliba/dab_hig.html
„Veselība ir veselīga dzīvesveida rezultāts. Neveselīga dzīvesveida rezultāts jeb sekas ir slimība. Nelikvidējot cēloņus, nav iespējams likvidēt sekas. Kā atbilde uz medikamentozās ārstēšanas nespēju atbrīvot cilvēkus no slimībām ir veidojusies Dabiskās Higiēnas mācība. Dabiskā Higiēna piedāvā nevis šauru speciālizāciju vai zāles un indes, bet gan izpratni par reālo cilvēka fizioloģiju un Dabas likumiem.

http://www.pareizs-uzturs.com/public/dazi-ieteikumi-pareizam-uzturam.php
Īsi un konkrēti par to, kā nodrošināt fizisku un garīgu veselību.

http://www.vegetarisms.lv/produktu-ietekme-uz-organismu/#more-18
Skābu un sārmainu vidi organismā veidojošo produktu saraksts.

http://www.rawtraining.lv/category/dieta-un-uzturs/
„Augļi un dārzeņi ir galvenais avots vitamīniem, minerāliem, šķiedrvielām un tiem jābūt būtiskai uztura sastāvdaļai.”

www.rawgarden.lv/
Veselīgas ēšanas restorāns, veikaliņš, idejas, kursi…

http://www.lacisaskola.lv/index.php?q=node/28
Makrobiotika – iņ un jaņ jeb skābju/ sārmu līdzsvara nodrošināšana organismā un emocionālās brīvības tehnika. Piemēri, ar ko var aizstāt produktus, uz kuriem cilvēkam ir iekāre (cukurs, gaļa, kafija u.c.)

www.evielas.lv
Tavs sabiedrotais, izvēloties veselīgu pārtiku!

www.upene.lv
Dzīvesstils, interesantas un veselīgas receptes, nedēļas vingrojumi labai formai un vienkārši ļoti iedvesmojošs un viegls jaunas meitenes Annijas skatījums uz dzīvi!

Grāmatas:
Inese Ziņģīte, Visvaldis Bebrišs „Sarunas par veselīgu dzīvošanu” – īsi un humorīgi kā dzīvot veselam.

Guna Havensone, Laila Meija „Uztura izpratne” – īsumā par sabalansētu uzturu ar vienkāršiem aprēķiniem.

Valērijs Siņelņikovs „Svētīgs uzturs”, „Dzīves formula. Kā iegūt dzīvības spēku.” – Izmantojot grāmatā aplūkotos pareiza uztura likumus, jums nenāksies kardināli mainīt savu dzīvesveidu, bet vajadzēs vienīgi koriģēt ierasto uztura shēmu.

Džiljena Makīta „Kā ēdīsi, tā dzīvosi.” Viņa ir palīdzējusi atgūt veselību, mundrumu un dzīvesprieku tūkstošiem cilvēku. Īsumā par to, kā uzturs ietekmē izskatu, garastāvokli un pašsajūtu.

Judīte Vilsa „Bērnu uzturs” tulkojusi Dr.Ilona Brīvmane – Judīte Vilsa ir veselīga dzīvesveida un veselīga uztura eksperte Lielbritānijā jau divdesmit gadus. Grāmata būs neatsverams ceļvedis mūsdienu «pārtikas džungļos» visiem vecākiem, kas jau kopš mazotnes vēlas pieradināt bērnu ēst veselīgi un daudzveidīgi.

Volfgangs Gēbels, Mihaela Goklere „Bērns” – citāds skatījums uz slimībām, to jēga un nozīme personības attīstībā (vācu pieredze, zinātniskie pētījumi balstīti uz valdorfpedagoģiju un antroposofo medicīnu).

Masaru Ibuka „Pēc trim gadiem jau var būt par vēlu” http://www.tautasforums.lv/?p=1726 par agrīno audzināšanu un mātes nozīmīgo lomu tajā. “Audzināt bērnu – tas nozīmē visu laiku audzināt sevi.”

Broņislava Plūme „Ceļš uz veselību”, „Sargā savu veselību” u.c.- Dziednieces padomi, kā, izmantojot vienkāršus dabas līdzekļus, atgūt veselību, arī par homeopātiju.

Selga Amata „Aizslēposim pēc avotkresēm” – par vitamīnu bagātību Latvijas dabas ārēs. Praktiski padomi, ko nogaršot tiklīdz dabā plauks pirmais pumpurs.

Saraksts tiks papildināts. Gaidīšu Jūsu ierosinājumus, komentārus un priekšlikumus!

Lai noder un uz veselību!

Sagatavoja: Maija Leišavniece
maija.leisavniece@gmail.com

 

Comments are closed.