Vasaras nometne puišiem Cinevillā jau jūlijā!

Laikā no 1. – 18. jūlijam kino pilsētiņā Cinevilla puišiem būs iespējams piedzīvot interesantas un nebijušas sajūtas vasaras nometnē “ Vīru skola ”

Nometne ir paredzēta divām vecumu grupām:

– no 9 – 13 gadiem nometne no 1. – 9. jūlijam

– no 14 – 18 gadiem nometne no 10. – 18. jūlijam

Vīrišķība , atbildība , izturība , iniciatīva , gudrība, spēks un drosme – tās ir īpašības, kuras raksturo krietnu vīrieti. Šīs prasmes ir apgūstamas jau no mazotnes. To visu iepazīt aicina puišu vasaras nometne ” Vīru skola “.

Neliela atpūta pirms piedzīvojumiem bagātā pārgājiena
Neliela atpūta pirms piedzīvojumiem bagātā pārgājiena

Topošiem vīriešiem ir daudz apgūstamu prasmju – uzņemties atbildību par saviem vārdiem, rīcību un darbiem, būt drosmīgam gan aizstāvot vājākos, gan savas idejas, pārvarēt kūtrumu un vēlmi padoties, uzņemties iniciatīvu un rīkoties, apzināties savu spēku un kontrolēt tā lietošanu, gudri izmantot iegūtās zināšanas, iepazīt savas bailes un tās pārvaldīt.

UNIKĀLA IESPĒJA!

Nometne ” Vīru skola ” atver durvis arī pieaugušajiem! Tas nozīmē, ka nometnes ikdienā drīkst piedalīties arī puišu uzticības personas un vīrišķības paraugi – tēvi, patēvi, vectēvi, krusttēvi.

Pirmo trīs dienu galvenā tēma – aktīvais tūrisms – apgūsim pamatus kur un kā pareizi uzbūvēt telti, lai nepamostos slapjumā, lai miegu netraucētu cieta zeme vai čiekuri. Iemācīsimies lasīt topogrāfiskās kartes, orientēties gan ar kompasu, gan ar GPS iekārtu palīdzību. Apgūsim aktīvā tūrisma drošības noteikumus, kā arī pirmās palīdzības sniegšanas pamatus un laivošanas ABC. Apgūsim visas nepieciešamās prasmes, kas būs noderīgas nodarbojoties ar aktīvo tūrismu. Cikls noslēgsies ar nelielu eksāmenu – pārgājienu, kura laikā apgūtās zināšanas būs jāmācās pielietot praksē.

Nākamo trīs dienu cikla vadmotīvs –izdzīvošana – apgūsim izdzīvošanas prasmes. Iemācīsimies uzbūvēt mežā pajumti, iekurināt uguni pat lietus laikā un piemirkušā mežā. Apgūsim prasmes izmantot virves, siet mezglus, izgatavot no dabas materiāliem palīgierīces un instrumentus, kas var atvieglot mūsu dzīvi mežā. Sapratīsim kā iespējams noteikt debesu puse un precīzu laiku pat tad, ja nav pieejams kompass un pulkstenis. Uzzināsim kā izdzīvot dabā aukstā laikā, kā taupīt esošos resursus, no kā ir jāuzmanās. Uzzināsim, ka var izdzīvot pat tad, ja pa rokai nav nekādu palīglīdzekļu. Arī šis cikls noslēgsies ar nelielu eksāmenu – pārgājienu mežā, kura laikā apgūtās zināšanas būs jāmācās pielietot praksē.

Trešais noslēdzošais cikls veltīts zināšanām un prasmēm, ko apgūst Latvijas Jaunsardze. Ne visiem ir iespēja skolas laikā piedalīties Jaunsardzes apmācībās, tādēļ šajās trīs dienās ar Latvijas Jaunsardzes instruktoru līdzdalību apgūsim kaut nelielu daļu. Iemācīsimies ierīkot slēpņus, maskēties, darboties ar militārajām rācijām, gāzmaskām, apgūt dažādus taktiskus paņēmienus. Būs iespēja Jaunsardzes instruktoru vadībā šautuvē vingrināt precizitāti, šaujot ar gaisa šautenēm un sporta arbaletiem. Apmeklēsim militārā lidlauka pazemes bunkurus. Arī šī cikla noslēgumā būs neliels, taču interesants eksāmens.

Katra nometnes diena noslēgsies ar sirsnīgām Ugunskura sarunām. Pārspriedīsim dienas gaitas notikumus, kā arī runāsim par citām tēmām. Tēmas būs dažādas, bet, protams, pamatā runāsim par vīrišķību – arī par to, ka vīrietim nav jākaunas no bailēm, bet tās jāmācās atpazīt un pārvarēt, vīrietis drīkst arī nobirdināt asaras, jo arī ir Cilvēks ar savām emocijām. Runāsim par to, ka vīrišķības arī izpaužas attieksmē pret Sievieti, Meiteni, Dabu, Dzīvniekiem, ko nozīmē vīrišķība attiecībās ar apkārtējo pasauli. Ik pa laikam Ugunskura sarunās tiks uzaicināts piedalīties kāds interesants viesis, kurš dalīsies domās un stāstos par vīrišķību ar nometnes dalībniekiem.

Nometni organizē projekts “Vīru skola” sadarbībā ar “Notikumu Raktuves”, “X-unit” un Cinevilla.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.