pancocon Office Professional Plus 2013 Key and Download URL will be send via Email within 8 hours. cheap office 2013 key buy cheap windows 10 key buy cheap office 2016 key Windows 10 Home Key Office Professional Key sale
Aug 25, 2014 | Post by: Zane No Comments

Arī Jelgavā jaunos un topošos vecākus izglītos par bērnu zīdīšanu

Pateicoties Latvijas Vecāku kustības biedrēm Ingai, Ilzei un Kadijai, kā arī veiksmīgai sadarbībai ar Jelgavas Zinātnisko bibliotēku, vecāki tiek aicināti apmeklēt izglītojošus tematiskos pasākumus Jelgavā, kas paredzēti katru mēnesi, sākot jau arī šī gada augustu.

Pirmais vecākiem piedāvātais bezmaksas seminārs “Bērna zīdīšana – teorija un prakse” notiks jau 28. augustā Krišjāņa Barona zālē 2 plūsmās – pulksten 12:00 un 16:00. Šo semināru realizē Zīdīšanas konsultantu asociācija, Slimību profilakses centra projekta ietvaros visā Latvijā. Vadītāja šoreiz būs Sandra Lase – kompetenta lektore par zīdīšanas jautājumiem.

Seminārā „Bērna zīdīšana – teorija un prakse”, kas ilgs 2 stundas, būs iekļauta gan teorētiskā informācija, gan praktiski padomi zīdīšanas jautājumos, laiks tiks atvēlēts arī diskusijai un savstarpējai pieredzes apmaiņai. Tiks apskatīti jautājumi par zīdīšanas sākšanu, kā noteikt vai bērniņam pietiek piena, kā rīkoties, ja tas pietrūkst, kā beigt bērna zīdīšanu un citas tēmas. Topošās un jaunās mammas varēs apgūt zīdīšanas pozas, kā arī iepazīties ar zīdīšanas palīglīdzekļiem. Vairāk par pasākuma norisi lasi šeit.

“Mātes piens ir viens no būtiskākajiem faktoriem jaundzimušo un zīdaiņu veselības veicināšanā un infekcijas slimību profilaksē. Tādēļ mūsu mērķis ir informēt pēc iespējas vairāk jauno vecāku par to, ka mātes piens ir vispiemērotākais un nepieciešamais uzturs bērnam pirmajā dzīves gadā.”
Slimību profilakses un kontroles centra direktore Inga Šmate

Izglītojošo tematisko pasākumu mērķis ir motivēt jaunās māmiņas ēdināt bērnus no krūts, un sniegt zināšanas un praktiskus padomus atbilstoši Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem, lai zīdīšana būtu veiksmīga pēc iespējas lielākam skaitam māmiņu, kuras vēlas zīdīt bērnu. Zīdīšanā būtiska loma ir arī ģimenes atbalstam, tādēļ semināros gaidīti arī topošie un jaunie tēvi, kā arī citi ģimenes locekļi.

“Ja mūsu uzdevums ir cilvēka, īpaši bērna, veselības uzturēšana un slimību profilakse, tad zīdīšanas veicināšana un uzturēšana ir viena no šī uzdevuma galvenajām daļām.
Ļoti svarīgi ir atcerēties, ka zīdīšana nav tikai bērna ēdināšana. Sevišķi pirmo 2 nedēļu laikā, bērnam atrodoties pie krūts, ir daudz svarīgāk būt drošam, ka viņš tiek pasargāts no lielās un neizzinātās pasaules.”
Neonataloģe Dina Krūze, Jūrmalas slimnīca

Kopumā 2014. gadā notiks vairāk nekā 100 semināri visos Latvijas reģionos, plānots sasniegt 2000 topošo un jauno vecāku. Pasākumu norisi finansē Slimību profilakses un kontroles centrs. Līdzekļi semināru rīkošanai piešķirti, balstoties uz atklāta iepirkumu konkursa „Izglītojošu pasākumu izveide un realizācija veselības veicināšanas jautājumos” rezultātiem.

Papildus informāciju par semināriem ir iespējams iegūt LZVKA mājaslapā www.zidit.lv

Pieteikties uz šo lekciju var zvanot pa tālrunai 26482060 (Ilze) vai 29168848 (Inga).

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *