pancocon Office Professional Plus 2013 Key and Download URL will be send via Email within 8 hours. cheap office 2013 key buy cheap windows 10 key buy cheap office 2016 key Windows 10 Home Key Office Professional Key sale
Jun 28, 2013 | Post by: Zane No Comments

Ieteikums ieskatīties un izlasīt!

 

Biju patīkami pārstaigta, izlasot Ingunas Mukānes rakstu “Vai esošā skolu sistēma ir kapitulējusi?”, kas atrodams žurnālā Patiesā Dzīve Nr. 11.
“Aptuveni 65% bērnudārza audzēkņu nākotnē strādās tādus darbus, kas vēl nemaz neeksiste. Cilvekiem vajadzēs nepārtraukti uzlabot, padziļināt un vairot savās zīnāšanas, lai tiktu līdzi laika.” Tā rakstā, kas stāsta par nākotnes izglītību, ne tik ierastām mācīšanās iespējām un skolu, kas neizbēgami mainās un no iestādes ar tradicionālo zvanu, klasēm, soliem un pedagogu kā lektoru klases priekšā kļūst par daudzfunkcionālu ēku, kur ir iespēja mācīties ikvienam jebkurā vecumā un skolotājs ir konsultants, kas nevis māca, bet palīdz mācīties. Raksts liek aizdomāties par to, kādas prasmes mums savos bērnos būtu jāattīsta un kādās skolās jāsūta jau tagad, lai viņi būtu pilnvērtīgi nākotnes cilvēki (ja tā var teikt).

Turpat blakus arī raksts par citādu pedagoģiju – šoreiz tiek apskatīt Valdorfa pedagoģija un sniegts ieskats tajā, kā uz bērnu skatās šo skolu pedagogi un cik radoši notiek mācību process šajās skolās! Man gribētos teikt – kaut Latvijā būtu vairāk tādu radošu skolu!

Ar interesi izlasīju arī rakstu par māsām Rudušām, īpaši jau to daļu, kur viņām, pēc vairāku gadu mācībām Prāgas starptautiskajā skolā, nācās atgriesties Rīgā un turpināt mācības Latvijā. Žēl, ka atkal nākās lasīt par to, ka kaut kas mums te īsti nav tā, kā vajadzētu… Toties tas ir apstiprinājums man, kā LVK biedram, ka tas, ko darām mēs, ir jāturpina!

Vēl žurnālā intervija ar Rīgas Tehniskās universitātes rektoru Leonīdu Ribicki un Latvijas Antroposofijas biedrības vadītāju, Rietumu ezotērikas skolas dibinātāju un lektoru, inženieri Uldi Saveļjevu.

Paldies žurnāla galvenaijai redaktorei Ivetai Pumpurei-Saulītei par saturīgo izdevumu un redaktores sleju, kurā šoreiz atradusies vieta trim pamācošiem stāstiņiem!

P.S. Atvaļinājumu laiks ir kā radīts tam, lai paņemtu rokās kādu labu lasāmvielu, mazliet vai pavisam nopietni padomātu par dzīvi un kas to lai zina – varbūt arī Tevī dzimst kāda jauna atklāsme par to, ko un kā darīt nākamajā mācību gadā!

Ar prieku savā personīgajā viedoklī dalījusies,
Zane Johansone

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *