pancocon Office Professional Plus 2013 Key and Download URL will be send via Email within 8 hours. cheap office 2013 key buy cheap windows 10 key buy cheap office 2016 key Windows 10 Home Key Office Professional Key sale
Mar 18, 2013 | Post by: Zane No Comments

Latvija – iespēju zeme mums un mūsu bērniem…

 

Mēs esam pieraduši runāt un dzirdēt, ka Latvijā ir ekonomiskā krīze – daudzi ir ierakušies finanšu problēmu risināšanā, katru dienu runājam par tiem, kas aizbrauc no Latvijas, par to, ka bankas mūs iznīcina, ārzemnieki izpērk Latvijas zemi utt… Rezultātā rodas sajūta, ka Latvija ir viena bēdu ieleja. Bet vai tiešam tas tā ir?

Šoreiz vairāk par izglītību. Ne visās valstīs pasaulē vecākiem ir dota iespēja piedalīties izglītības iestāžu veidošanas procesā. Latvijā tas pamazām notiek. Te vieni vecāki veido skolas, citi iesaistītās skolas vides sakārtošanā utt… No vienas puses, nepārtraukti tiek runāts par to, ka nav resursu bērniem atbilstošu skolu veidošanai. Bet vai tiešam nav? Ja mēs pavērtos apkārt un spētu saredzēt tos resursus, kas mums ir doti/ pieejami, tad saprastu, ka tas ir mīts. Tas, kas mums Latvijā patiešām trūkst, ir patiesa sabiedrības griba šo mērķi sasniegt. Visu cieņu šā brīža izglītības ministram, kurš mēģina mainīt izglītības sistēmu, bet šobrīd ir nepieciešams arī daudz lielāks vecāku atbalsts bērnam atbilstošas izglītības, skolu ieviešanai Latvijā. Manuprāt, ja mēs – vecāki, nebūtu reizumis tik vienaldzīgi pret to kā un kur mācās mūsu bērni, pat tad, ja bērns skolā jūtas „normāli”, tas būtu vislielākais atbalsts pārmaiņām izglītībā Latvijā.

Pirmais solis, kas motivē mazināt vienaldzību mūsos pašos – ieskatīšanās sava bērna acīs un jautājums bērnam kā viņš patiesi jūtas skolā, bērnu dārzā! Es vienaldzību pazaudēju uzliekot sapņotāja cepuri un pajautājot sev – kādu bērnu es vēlos izaudzināt? Kāda skola manam bērnam tam ir nepieciešama? Un ziniet, šī sapņošana man palīdzēja atrast un nodrošināt bērnam atbilstošu pirmsskolas izglītību.

Nākošais solis, ko mēs vecāki varam darīt, ir iet uz skolu – iet uz skolas organizētiem pasākumiem, sapulcēm, piedalīties talkās, vecāku pēcpusdienās; iet pie pedagoga un individuāli runāt par bērna attīstību; iet uz skolu, lai saņemtu informāciju par inovatīvām bērnu izglītošanas metodēm, lai pajautāt, kā labāk palīdzēt bērnam mājas darbos un, galu galā doties uz skolu arī tāpēc, lai palīdzētu sakārtot bērnam atbilstošu skolas vidi. Mums – vecākiem, tam ir iedots viens fantastisks instruments – skolu pašpārvalde, kurā vecākiem ir jābūt vairākumā. Ak, jā, ir vēl viena lieta, ko mēs varam darīt – sākt runāt savā starpā un transformēties no ES uz MĒS – vecāki!!!

Kad būsim (vai jau esam) sapratuši, kādu skolu saviem bērniem vēlamies, ticiet man, atnāks domubiedri – gan pedagogi, gan citi vecāki, kas domās līdzīgi kā jūs. Atnāks resursi vai vieta, kur šo skolu izveidot, jo arī pašvaldībās strādā vecāki, kuri varētu izrādīties jūsu domubiedri.

Tas, ko rakstu, nav pasaka, tas Latvijā jau notiek, vajag tikai pamosties un ieraudzīt, ka mēs dzīvojam iespēju zemē!!!

Ar sveicieniem pavasarī,
Evisa Stankus

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *