pancocon Office Professional Plus 2013 Key and Download URL will be send via Email within 8 hours. cheap office 2013 key buy cheap windows 10 key buy cheap office 2016 key Windows 10 Home Key Office Professional Key sale
Dec 07, 2012 | Post by: Zane No Comments

Kas ir portāls- www.gudratauta.lv?

 

Priekšvārds.
Ņemot vērā, ka viens no LVK galvenajiem uzdevumiem ir informācijas apmaiņa, publicējam šo ziņu un vēlreiz norādam, ka katrs sabiedrības loceklis ir tiesīgs izvēlēties- iestāties par reformām izglītības jomā vai ieturēt neitrālu pozīciju, izteikt savu atbalstu, vai nē. Lasiet, vērtējiet un, ja ir sajūta- iesaistieties!
LVK valde
___ ___ ___ ___ ___ ___

Novembra beigās izglītības reformas atbalstam izveidotajā vietnē www.gudratauta.lv reģistrējušies vairāk nekā 3300 cilvēku, katru dienu piepulcējot vairākus simtus atbalstītāju. Vietnes mērķis ir paust atbalstu pārmaiņām izglītības sistēmā un norādīt, ka ievērojama daļa Latvijas inteliģences iestājas par studiju formas un satura reformu. Idejas iniciatoram pievienojušies vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki.

Kā norāda idejas iniciators Aigars Zelmenis, lapas www.gudratauta.lv izveidei nav nekāda sakara ar politiskajiem spēkiem, turklāt tā veidota par paša finansējumu (nepilni 10 lati par domēna pirkšanu), nemaksājot par reklāmām vai cita veida mārketinga aktivitātēm. Tās mērķis ir savākt simboliskās 10 000 balsis – vērā ņemamu iedzīvotāju daļu, ar ko lēmumu pieņēmējiem būtu jārēķinās.

 „Gudratauta.lv ir mana iniciatīva. Ticu, ka kvalitatīva izglītība ir jebkuras sevi cienošas un attīstītas sabiedrības pamatā– tā nepieciešama gan ekonomikas izaugsmei, gan konkurētspējas un eksportspējas veicināšanai, gan panākumiem jebkurā citā jomā. Tauta nav politiķi, tauta esam mēs paši un katrs no mums. Tāpēc aicinu katru iesaistīties un paust atbalstu izglītības reformai. Esmu pārliecināts, ka 10 000 balsis būs pamudinājums arī rektoriem, Ministru prezidentam un sabiedrībai kopumā aktīvi darboties, lai attīstītu izglītību Latvijā,” stāsta Aigars Zelmenis. Idejas autors piebilst: „Mēs nezinām, vai pretošanās reformām ir bailes no pārmaiņām, nevēlēšanās rīkoties vai interešu konflikts. Skaidri zinām, ka šobrīd Robertam Ķīlim nepieciešams cilvēcīgs atbalsts, kā arī- profesionāla līdzdarbošanās no rektoru puses. Uzsāktais darbs ir sarežģīts un ar augstu varbūtību kļūdīties. Koleģiāls atbalsts nozīmētu konstruktīvu kritiku un profesionālu diskusiju, nevis demisijas pieprasīšanu.”

Aigara viedoklim pievienojas vēl citi sabiedrībā zināmi cilvēki, paužot savu nostāju izglītības sistēmas reformas jautājumā. Sociālās kustības www.gudratauta.lv atbalstītāju vidū ir rakstniece Andra Neiburga, kafejnīcas un grāmatveikala „Birojnīca” līdzdibinātājs Rolands Puhovs, režisore Kristīne Želve, izstāžu zāles „BT 1” izpilddirektors Viesturs Tīle, uzņēmējs Andris Dlohi, psihoterapeits Ansis Jurģis Stabingis, „Kaņepes Kultūras centra” vadītājs un scenārists Dāvis Kaņepe un daudzi citi mākslinieki, kultūras, ekonomikas u.c. sfēru pārstāvji.

 „Latvijas gudrie bērni ir izsalkuši pēc izglītības, kas būtu vienlīdzīga ar citām attīstām valstīm,” saka Baņuta Rubesa, rakstniece, režisore, pasniedzēja Toronto universitātē. Latvijas izglītības sistēma jau gadiem ir kā slimnieks, kas kliedz pēc ātrās palīdzības. Dr. Roberts Ķīlis ir pirmais Latvijas izglītības ministrs, kas pacientam patiešām nāk palīgā. Cīnīties pret Ķīļa reformām nozīmē cīnīties par tiesībām stāvēt uz vietas. Mūsdienās tas nozīmē strauji rāpot uz atpakaļ. 21. gs. izglītības sistēmai jābūt ņiprai un jāmainās tikpat ātri, kā mainās tehnoloģijas, ekonomika, kultūra un zinātnes,” uzsver māksliniece. Rubesai, tāpat kā citiem reformas atbalstītājiem, ir skaidra vīzija par kvalitatīvu izglītību: „Labi rēķināt nenozīmē būt labi izglītotam. Laba izglītība uzrunā abas smadzenes puses, veicina radošo un kritisko domāšanu, ļauj kļūt drosmīgākiem un sociāli atbildīgākiem. Tā palīdz orientēties globālā vidē. Labā izglītības sistēmā skolotāji ir finansiāli nodrošināti.” Rubesa ir pārliecināta- vecāki un darba devēji, kuriem rūp Latvijas jaunatne, atbalstīs reformas, jo „bez tām Latvijas iztukšošana strauji turpināsies”.

„Gudra tauta” veidota par personīgajiem līdzekļiem, balstoties uz individuālu iniciatīvu. Vietnes uzdevums ir mudināt cilvēkus aizdomāties par nepieciešamajām pārmaiņām un aktīvi iesaistīties izglītības jautājuma risināšanā. Platforma aicina ikvienu, kas domā progresīvi un atbalsta kvalitatīvu mācību procesu, sekot līdzi aktualitātēm un paust attieksmi, sniedzot atbalstošo „par” balsi vietnē www.gudratauta.lv.

Kontaktinformācija:
Aigars Zelmenis
esi@gudratauta.lv
+37129193588

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *