pancocon Office Professional Plus 2013 Key and Download URL will be send via Email within 8 hours. cheap office 2013 key buy cheap windows 10 key buy cheap office 2016 key Windows 10 Home Key Office Professional Key sale
Sep 11, 2012 | Post by: Zane No Comments

Cilvēka, kurš nekad nav gājis skolā- André Stern grāmatas prezentācija

 

25. septembrī pl. 18.00 André Stern grāmatas „…un es nekad negāju skolā. Kāda laimīga bērna stāsts.” („…und ich war nie in der Schule. Geschichte eines glücklichen Kindes”) prezentācija.

Šodien visā pasaulē tiek apspriesti jautājumi par vecās izglītības sistēmas neatbilstību mūsdienu un  nākotnes vajadzībām, tiek izmēģināti dažādi jauni skolu modeļi un dažādas apmācības metodes. Tiek meklēts uz visām pusēm un gan jau tiks arī atrasts, bet kas īsti? Atkal kāda, lai arī jauna un tomēr viena sistēma kādam aritmētiski vai psiholoģiski izrēķinātam vidējam bērnam?  Vai visa daudzinātā brīvība un it kā pieļautā metožu daudzveidība tomēr atdursies pret kādu „vienoto eksāmenu”, kur bērniem būs jāparāda, ka ar visu savu it kā brīvību viņi tomēr nekur tālu nav tikuši no gudro ļaužu izdomāto un viņiem uzspiesto normu cepešformas. Viņiem būs jāparāda, ka no viņiem tomēr ir izcepies tieši tāds pats kukulis kā visi pārējie. Tas mums arvien vēl draud, ja mēs turpināsim snaust un ticēt arvien jaunām frāzēm, kuras aizsedz arvien vecos faktus.

Iesaistoties diskusijā par nākotnes izglītības modeļiem, gribu pastāstīt par kādu cilvēku, kurš ir izaudzis tai pašā civilizētā pasaulē, bet nezinot, kā izskatās skola no iekšpuses. Andre Sterns (Francija) nevienu dienu savā dzīvē nav gājis nevienā skolā. Un viņš nav ticis arī mājās mācīts pēc kāda stundu plāna un sekojot kādai programmai. Viņš nekad nav licis nevienu eksāmenu, nav ticis kādu speciālistu novērtēts, viņam nav nevienas apliecības, diploma vai sertifikāta, un tomēr viņš ir daudzpusīgi izglītots cilvēks, nopietns speciālists vairākās profesionālās jomās, pārzina 5 valodas, ir atvērts visai pasaulei un galvenais – laimīgs un brīvs no jebkādiem kompleksiem cilvēks. Šodien viņam ir nedaudz pāri 40 gadiem un viņš saka, ka arī savu bērnu nesūtīšot skolā.

Katrā ziņā, tas ir viens patiesas alternatīvas piemērs, kas parāda vienu no neskaitāmiem individuāliem ceļiem, kā cilvēks patiesi un kopš pašas bērnības var dzīvot savu, ne ar vienu citu nesalīdzināmo dzīvi, un cik skaista būtu pasaule, ja tādu cilvēku būtu vairāk un kādreiz– visi.

Lūgums pieteikties līdz 23. septembrim: 67401502 vai j.dobrovolska@gmail.com

Iespējamās izmaiņas laikos var pārbaudīt ŠEIT

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *