pancocon Office Professional Plus 2013 Key and Download URL will be send via Email within 8 hours. cheap office 2013 key buy cheap windows 10 key buy cheap office 2016 key Windows 10 Home Key Office Professional Key sale
Aug 24, 2012 | Post by: Zane No Comments

Ģimenē pirmklasnieks!

 

Katrā ģimenē, kurā aug bērns, reiz pienāk diena, kad atvase sāk apmeklēt skolu. Šajā septembrī savas skolas gaitas uzsāks arī mans vecākais dēls. Ja tā paskatās, šis ir priecīgs notikums- bērni 1. septembrī dodās uz skolu māmiņu sapucēti,  patīkami satraukti, smaidīgi, varbūt arī mazliet bažīgi par jauno, nezināmo, tomēr visos mīt dabīgā vēlme izzināt, iemācīties, visos ir neizskaidrojamas gaidas, gaišas gaidas…

Tomēr jau labu laiku manu prātu pārņēmušas domas par to- kā būs? Proti, vai esam izdarījuši pareizo izvēli attiecībā uz skolu (jo par skolām un tur notiekošo, darbojoties LVK, esmu uzzinājusi tik daudz); vai klases audzinātāja atbildīs maniem priekšstatiem par atsaucīgo, iejūtīgo, mīļo, smaidīgo klases audzinātāju un patiks arī manam bērnam; kā puika iejutīsies skolā, jo nav no tiem, kas pirmais skries iepazīties un drosmīgi jautās, ja kas nebūs skaidrs; cik veiksmīga izvērtīsies bērna nogādāšana uz/no skolas, jo abi ar tēti esam strādājoši un darba laiki sakrīt; kādus pulciņus izvēlēties, lai nepārslogotu bērnu utt. Saprotu, ka daudzas atbildes nāks ar laiku un lietas nostāsies savās vietās pašas no sevis, tomēr vēlme sagatavoties skolai (un sagatavot tam arī dēlu) cik labi vien iespējams, nepamet.

Priecājos, ka vecāku sapulce sākās ar skolas psihologa uzrunu, kurš stāsta par iespējamajiem sarežģījumiem, mudina būt līdzās un pat vismazāko bažu izrunāt ar klases audzinātāju- vairojās pārliecība, ka esam te gaidīti un skolai patiešām rūp, lai mūsu bērni justos labi! Arī klases audzinātāja ir sagatavojusi atraktīvu iepazīšanās spēli mums, vecākiem, jo zina- kopā mums būs jāpavada daudz gan priecīgu, gan ne tik priecīgu brīžu… 

Brīvos brīžos pārlapoju laikrakstus un izlasu visu par tēmu- 1.klase, jo tas viss taču mums (man) tik aktuāli. Par laimi, pēc tam manī ienāk miers, jo saprotu- intuitīvi daudzas lietas esam darījuši tieši tā, kā iesaka speciālisti. Būs jau labi, atkārtoju atkal un atkal, jo ļoti labi apzinos- jo mierīgāka būšu es, jo labāk jutīsies mans bērns!

Bet ne par to es Jums vēlējos rakstīt, jo saprotu- katrai mammai, tētim šīs sajūtas ir savādākas! Tas tādam ievadam, jo pats svarīgākais vēl tikai sekos!

Gribēju pastāstīt par tikšanos ar Valsts izglītības satura centra (VISC) pārstāvi Inetu Upenieci, ar kuru iepazināmies LR1 raidījuma „Ģimenes studija” laikā. Ja ir interese noklausīties visu sarunu par un ap 1.klasi, uzmeklējiet LR1 arhīvā 23. augusta ierakstu. Pēc ieraksta mazliet aizrunājāmies un vienojāmies, ka Ineta atsūtīs informāciju, saistībā ar 1.klasi, ko sagatavojis VISC.
Paldies, Ineta, par atsaucību! Mudināta neturēt šo informāciju tikai savā lietošanā, nododu to arī Jums- izmantosim to, ko VISC darbinieki ir apkopojuši vienuviet, domājot par mums- vecākiem!

  • Pēdējā laika publikācijas, kas lielākoties ir elektroniski izdevumi, atrodamas ŠEIT Visvienkāršāk tos meklēt sadaļā METODISKIE MATERIĀLI – PIRMSSKOLA
  • Par gatavību skolai iesaku brošūru „Bērns sešu gadu vecumā – no rotaļām līdz mācībām” un video materiāli. Šīs brošūras nelielā skaitā ir KATRĀ pirmsskolas izglītības iestādē, bet pamatā lasāma un skatāma elektroniski.
  • Materiāls par drošību un datorspēle
  • Par vērtēšanu
  • Detalizēti par integrētās programmas aprobāciju un āra nodarbības piemērs gan aprakstā, gan video

Ceru, ka kaut kas no šī visa noderēs arī Jums!

P.S. Varu pačukstēt, ka arī septembra „Mans Mazais” būs lasāma mūsu- trīs mammu saruna par skolas uzsākšanu.

Lai visi lielie un mazie sapnīši, kam būtu jāpiepildās skolā, piepildās un jaunais mācību gads ir veiksmīgs gan skolnieciņiem, gan pedagogiem, gan mums- vecākiem!

Ar sveicieniem,
LVK Valdes locekle un pirmklasnieka mamma
Zane Johansone

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *