pancocon Office Professional Plus 2013 Key and Download URL will be send via Email within 8 hours. cheap office 2013 key buy cheap windows 10 key buy cheap office 2016 key Windows 10 Home Key Office Professional Key sale
Aug 21, 2012 | Post by: Zane No Comments

Atziņas par saliedēšanas semināru Latvijas vecāku organizācijām

 

Latvijas Vecāku kustības pārstāvji šī gada 19. augustā piedalījās seminārā, kurā galvenais lektors bija Michael Fuchs– cilvēks, kurš organizācijām visā pasaulē palīdz uzlabot uzņēmējdarbību.

Vēlos padalīties ar svarīgākajām atziņām, ko guvu no semināra apmeklējuma.

Pirmā ir saistīta ar izglītības saturu. Lektors runāja par tendencēm izglītībā visā pasaulē un uzsvēra, ka bērniem mācībās ir jāiekļauj četri lieli bloki:
* ķermenis (no kā tas sastāv un kā to ietekmē ēdiens; līdz ar to svarīgi saprast, ko mēs ēdam);
* emocijas (svarīgi ir izprast, kādas ir emocijas un kā tās ietekmē cilvēku, apkārtējās pasaules uztveri);
* zināšanas;
* garīgā izaugsme (cilvēkam ir jāsaprot, kāda ir viņa dzīves jēga, vērtības).
Domāju, ka katrs pats var izvērtēt, kas mūsu izglītības sistēmā tiek mācīts un kas netiek.

Otra, manuprāt, svarīgākā atziņa- šobrīd ļoti liela uzmanība būtu jāvelta ne tikai bērnu apmācības procesam, bet arī vecāku izglītošanai, jo daudzi vecāki paši nezina, ko vēlas no dzīves, kādas ir to vērtības, kā rezultātā neko no tā nevar iemācīt saviem bērniem. Ir svarīgi, lai bērnu dzīvei sagatavo atbildīgi, zinoši, gudri, dzīvespriecīgi vecāki un, protams, arī pedagogi.

Trešā vērtīgā atziņa, ko guvu seminārā, ir biedrības sakarā, proti- lai biedrība varētu veiksmīgi darboties mērķu sasniegšanā, tai ir vajadzīgi resursi, pretējā gadījumā nebūs, kas realizē idejas- cilvēku entuziasms darboties brīvprātīgi ar laiku pazūd.

Ceturtā un pēdējā atziņa ir par to, ka mums visiem ir jāpadomā par kopīgām vērtībām, kas mūs virza strādāt kopā līdzīgo mērķu sasniegšanai. Šīs vērtības faktiski parādīs, kādas ir Latvijas ģimeņu kopējās vērtības un kas ir tas iemesls, kāpēc ģimenēm ir jāsanāk kopā- kā puķītēm, kas beigās izveido skaistu, krāsainu, daudzveidīgu puķu dārzu, par kuru visi, tai skaitā mēs paši, varēsim priecāties.

Paldies par šo semināru tā organizatoriem!

Ar cieņu,
Latvijas Vecāku kustības valdes locekle
Evisa Stankus

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *