pancocon Office Professional Plus 2013 Key and Download URL will be send via Email within 8 hours. cheap office 2013 key buy cheap windows 10 key buy cheap office 2016 key Windows 10 Home Key Office Professional Key sale
Apr 04, 2012 | Post by: Ivita No Comments

Bērnu bezmaksas veselības aprūpe

Biedrības „Latvijas Vecāku kustība” valdes locekle Evisa Stankus šodien, 04.04.2012., piedalījās apdrošināšanas kompānijas Compense Life Vienna Insurance Group SE konferencē, kur apdrošināšanas kompānija prezentēja savu jauno produktu – bērnu veselības apdrošināšana. Kompānija piedāvājumu ir izstrādājusi pēc pētījuma par bezmaksas veselību Latvijā rezultātu apkopošanas.

Biedrība „Latvijas Vecāku kustība” tika uzaicināta izteikt viedokli par bezmaksas veselības pieejamību bērniem. Kā rezultāta tika veikta vecāku anketēšana un Biedrība „Latvijas Vecāku kustība” ņemot vērā aptaujas rezultātus konferencē izteica šādu viedokli:

„Biedrība „Latvijas Vecāku kustība” ir veikusi pētījumu par reālo situāciju saistībā ar bērnu veselības aprūpes izmaksām Latvijas vecākiem. Vecāki vienam bērnam veselības aprūpei tērē vidēji 20 LVL mēnesī. Papildus izmaksas ir algas samazinājums 30% apmērā par laiku, kuru vecāks pavada mājās vai stacionārā ar slimu bērnu.
Esam novērojuši, ka šā brīža veselības sistēma neļauj izvēlēties alternatīvos medicīnas pakalpojumus, piemēram, homeopātu, lai gan pētījumā vecāki ir atzinuši, ka daudzi savus bērnus ved pie “alternatīvās” medicīnas speciālistiem pa maksu.
Šā brīža veselības sistēma ļauj bērniem apmeklēt ārstus bez maksas vai par samazinātām maksām, bet izrakstītās zāles vecākiem ir jāpērk par saviem naudas līdzekļiem.
Nereti vecākiem rodas papildus izmaksas arī tādos gadījumos, kad ārsts ir nozīmējis kāda speciālista konsultāciju, bet valsts apmaksātā rindā ir jāgaida vairāki mēneši, tāpēc vecāki izvēlās speciālista apmeklējumu apmaksāt paši, jo nereti šī vizīte ir akūta un laika gaidīt rindā nav.”

Pēc konferences Evisa Stankus atbildēja uz žurnālistu jautājumiem par bezmaksas veselību Latvijā. Konferencē piedalījās žurnālisti no TV3, LNT, LTV7, TV24 un citi.

Izskatās, ka šis jautājums tiks attīstīts tālāk, uzsākot dialogu ar Veselības ministriju, ārstiem un citām iesaistītajām pusēm. Ir interese? Raksti- Evisa.Stankus@gmail.com

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *