pancocon Office Professional Plus 2013 Key and Download URL will be send via Email within 8 hours. cheap office 2013 key buy cheap windows 10 key buy cheap office 2016 key Windows 10 Home Key Office Professional Key sale
Jan 13, 2012 | Post by: Ivita No Comments

Vecāki grib zināt, kas ir veselīgs uzturs!

 

Veselība – mūsu labsajūtas un dzīves kvalitātes pamats! Kad esam veseli – varam visu, kad tuvojas slimība, zūd dzīvesprieks, piezogas izmisums – kāpēc tagad, kāpēc es? ko darīt, kam prasīt palīdzību? klausīt ārstam, homeopātam vai zāļu sievai? Jautājumi seko cits citam un pozitīvā enerģija strauji izsīkst. Vēl sarežģītāk, ja slimotājs ir bērns, kas nemāk izskaidrot savu pašsajūtu…

Tomēr mums, LVK cilvēkiem, patīk uzskatīt, ka cilvēks piedzimst vesels un viņam tādam ir jādzīvo! Zināms, ka labas veselības pamats ir kustības, piemērots uzturs, emocionālā labsajūta, harmonija ar sevi un vidi sev apkārt. Saprotot, ka mēs paši veidojam savu dzīvi, cik daudz ir pašu spēkos, varam iegriezt dzīvi vēl labākā kvalitātē!

Mūsu pārliecība – nevar sakārtot vienu, piemēram, sākt ēst „pareizi”, kamēr fiziskais un emocionālais tiek atstāts novārtā, tāpēc 21.janvārī uzsākam piecu semināru ciklu „Par veselīgu dzīvošanu!” (Lasīt vairāk) Tajā iekļāvām mums pašiem interesējošas tēmas, atsaucība ir liela, tāpēc piesakies, kamēr vēl ir vietas!

Sadarbībā ar Latvijas uztura speciālistu biedrību (Dr.Lailu Meiju, Dr.Gunu Havensoni u.c.), kas aktīvi piedalās uztura normatīvu izstrādē izglītības iestādēs, veidojam apmācību programmu vecākiem, izvērtēsim izglītības iestāžu ēdienkartes un piedalīsimies uztura politikas normatīvu izstrādē, ko veic Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departaments. Lai saprastu, kādi temati un jautājumi interesē tieši Tevi, gaidīšu informāciju e-pastā: maija.leisavniece@gmail.com.

Piemēram, Rīgas pilsētas 2.vidusskola jau ieviesusi veselīgu ēdināšanu, tāpat arī vairāki privātie bērnudārzi. Mēs gribam mācīties un rādīt piemēru citiem, lai visi kopā dzīvotu veselāki! Ja zini kādu, kas piekrīt mūsu skatījumam un dara to pašu, pastāsti, un gaidām domubiedru pulkā.

Dzīvot veseli nebūt nav sarežģīti un dārgi, ja zini, KO, KĀ, KUR, AR KO UN KAD.
Sadaļā Veselība, sadarbībā ar dažādu uztura jomu organizācijām, skolām, bērnudārziem un citiem veselīga dzīvesveida piekritējiem, kā arī Tavu pieredzi, veidosim vietni, kur:

 noskaidrot, ko labāk ēst un ko atstāt neapēstu;
 sniegsim praktiskus padomus veselīgas maltītes pagatavošanā;
 dalīsimies pieredzē kā veselīgo ēšanu un dzīvošanu ieviest savās mājās un ģimenē;
 veidosim veselīgas ēdināšanas uzņēmumu un produktu sarakstu;
 organizēsim diskusiju vakarus;
 veidosim izziņas materiālu krātuvi.

Tāpēc aicinām Jūs iesūtīt savus atradumus. Pēdējais atklājums ir www.medusmaize.lv -„(..)dodoties uz reanimācijas nodaļu, bieži vien iegrimstu pārdomās, kādēļ tā. Nākas redzēt gados jaunus cilvēkus (..). Rodas jautājums – kā cilvēks dzīvojis līdz šim? Ko ēdis, ko domājis? Kāpēc ir ignorējis ķermeņa sūtītos signālus par slimību? Vai tas ir bijis analfabētisms, vai totāla vienaldzība pret sevi un savu ķermeni? Vai tiešām mūsu dzīves gājumam jābūt tādam, ka jau 65 gados mēs esam slimi, vārgi un tizli (..)” Vērtīga ir visa informācija, taču īsumā lasi sadaļā „Vai tu zināji, ka…”un „Kopsavilkums”.

Savukārt Ineses Ziņģītes un Visvalda Bebriša grāmatā „Sarunas par veselīgu dzīvošanu” – īsi un humorīgi lasi par to, kā pa īstam būt veselam.

Mēs neesam vienaldzīgi, mēs mācāmies, darām un dalāmies pieredzē. Gaidīšu Tavus jautājumus, ierosinājumus, idejas un risinājumus.

Vēlot možu garu,

Veselības projektu koordinatore
Maija Leišavniece

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *