pancocon Office Professional Plus 2013 Key and Download URL will be send via Email within 8 hours. cheap office 2013 key buy cheap windows 10 key buy cheap office 2016 key Windows 10 Home Key Office Professional Key sale
Jan 17, 2012 | Post by: Ivita No Comments

Semināru cikla „Par veselīgu dzīvošanu” pirmā lekcija jau šajās brīvdienās!

 

Šo sestdien, 21.01.12, LVK aicina visus, kuriem patīk izzināt, uzzināt un apgūt, visus, kuriem rūp sava un līdzcilvēku veselība un dzīves kvalitāte uz pirmo semināru ciklā „Par veselīgu dzīvošanu”. Afiša atrodama šeit.

Seminārā tiksimies ar kustību ārstu, vairāku grāmatu autoru Visvaldi Bebrišu un dziedātāju, pareizas elpošanas praktizētāju Agnesi Rakovsku.
Semināra “Veselības anatomija” pirmajā daļā mēģināsim rast atbildes uz jautājumiem: Kas ir veselība? Kā to saglabāt? Kas izraisa slimošanu? Ko par mūsu veselību vēsta mūsu kustības, diskomforts muskuļos, locītavu sāpes. Kā novērst spriedzi, ko darīt ar ikdienā uzkrāto stresu utt.
Kustību ārsts jeb kineziologs V.Bebrišs sevi dēvē par ārstu, skolotāju un praktiķi. 1979.gadā saņēmis sporta ārsta diplomu Tartu Valsts universitātē, 2004.gadā ieguvis pedagoģijas zinātņu maģistra grādu, pārējais, uz ko viņš balstās, ir nepilnu trīsdesmit gadu darba pieredze. Viņš dakterē kustības – miesas, gara, domu un emociju kustības. Viņš teic: „Kā citādi, ja pasaule ir savstarpēji saistītu vibrāciju kopums. Arī domāšana un runa ir vibrācijas, kas veido attiecīgus viļņus. Cilvēka organisms ir zemeslode, kurā nepārtraukti kaut kas kustas, darbojas, sadalās, izdalās, veidojas no jauna, bet kustības ir daktera špikeris – tās vēstī, kas notiek uz planētas, vārdā cilvēks…
Cilvēks visu dzīvi atrodas kustībā. Kustas muskuļi, locītavas, rokas, kājas, pirksti, barība zarnu traktā, asinis pa asinsvadiem un tā joprojām. Kustību ārsts pēta fiziskās, mehāniskās kustības, piemēram, kāpēc cilvēks, aizverot acis, nespēj pielikt pirkstu pie deguna, bet grābstās gar ausīm. Tas nozīmē, ka informācijas plūsma ir izkropļota. Ir bioķīmiskās kustības – ja vide kuņģī vai zarnu traktā ir izkropļota, notiek ķīmiskas izmaiņas, mutācijas. Trešā kustību grupa ir emocionālās kustības. Smaids, dusmās saraukta piere, bailēs ieplestas acis, skumjās noslīdējuši lūpu kaktiņi, saspringta, rūpju pilna izteiksme – tās ir emociju radītas kustības sejas muskulatūrā. Kad cilvēks ienāk pie manis kabinetā, es jau pēc grimases redzu, ap ko lieta grozās. Vēl ir mīmikas, rokraksta valoda, to visu esmu studējis, man mājās ir desmitiem biezu grāmatu par žestiem. Cilvēks uzraksta vārdu, uzvārdu, es prātā salieku visu kopā un redzu, kas tur par ķibeli.

Kāpēc mēs slimojam? Spriedze krājas pamazām un ir saistīta ar stresu, ieradumiem, darbu, vidi, dzemdībām. Ikviens stress – ķīmisks, emocionāls vai strukturāls, piemēram, sitiens, rada spriedzi. Šī spriedze ir jānoņem, jāsakārto struktūra…”
Īsāk sakot – kustību dakteris mēģina rast ceļu, kā ārstēt nevis simptomus, bet cēloņus, jeb, runājot līdzībās — viņam labāk patīk sameklēt Jānīti, kas dauza logus, nevis atkal un atkal stiklot.
Lekcija solās būt atraktīva un interesanta! Iedvesmai iesakam pārlapot V.Bebriša un I.Zinģītes grāmatu “Sarunas par veselīgu dzīvošanu”.

Semināra otrajā daļā saņemsim informāciju par elpošanu un tās nozīmi veselības saglabāšanā. Zināšanās un praktiskajā pieredzē par pareizu elpošanu dalīsies Agnese Rakovska – grupas „Triānas parks” soliste un dziesmu autore, vada vokālo studiju bērniem. “Elpošana ir attieksme pret sevi un apkārtējiem. Un kas tik nenotiek, kad tiek sakārtota elpošana! Cilvēkiem gribas iztaisnot plecus un pacelt galvu uz augšu!”
Pareizas elpošanas nodarbības balstās uz divām metodēm. Pirmo metodi Krievijā izveidoja Aleksandra Streļņikova. Sākotnēji tā tika radīta, lai veicinātu dziedātāju vokālas prasmes, kā arī attīstītu muskuļu grupas, kas atbild par dziedāšanu, bet vēlāk šī metode sevi pierādīja, kā efektīvs līdzeklis pret elpošanas sistēmas problēmām, kā piemēram, astma, tuberkoloze un hroniskais bronhīts. Galvenā vingrojumu ideja ir spēcīga ieelpa caur degunu izdarot spiedienu uz plaušām, kamēr paralēli tiek sasprindzināti citi ķermeņa muskuļi. Zinātiniskie rezultāti ir pierādījuši, ka regulāra vingrinājumu izpilde var pilnībā izbeigt astmas radītās lēkmes un uzlabot elpošanas sistēmu, kā arī izvairīties no deguna aizlikuma, jo tiek veicināta regulāra elpošanas caur degunu. Vingrinājumi ir viegli saprotami gan bērniem, gan jauniešiem, jo neprasa iepriekšēju fizisko sagatavotību.
Otra metode ir radusies Amerikas Savienotajās Valstīs – Body Flex. Šīs metodikas specifika ir dziļa ieelpa un elpas aizturēšana, kas kombinēta ar ķermeņa stiepšanas pozīcijām. Parasti cilvēki elpo ļoti sekli, īpaši tad, kad atrodas telpās un kad ilgstoši atrodas mazkustīgās pozīcijās – skolas stundās, pie datoriem. Metodika sniedz iespēju elpot ar “pilnu krūti” un uzņemt enerģiju, kas veidojas pareizas elpošanas procesā.

Sīkāk par Agneses vadītajām nodarbībām lasiet: www.elposana.lv

Piesakies, brīvas vēl 5 vietas!!!
Kur: Rīga, Cēsu iela 31/3, blakus kafejnīcai Express Café 31.
Kad: 21.01.12, plkst.: 10:30 – 17:00
Pieteikšanās: zane.johansone@gmail.com, aizpildot pieteikšanās anketu
Mēs Tevi gaidīsim: lieliskā omā un ar mazu cienastiņu pēcpusdienas tējas pauzei
Ja rodas jautājumi, zvani: 28658741 Zane

Uz tikšanos,
LVK meitenes

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *