pancocon Office Professional Plus 2013 Key and Download URL will be send via Email within 8 hours. cheap office 2013 key buy cheap windows 10 key buy cheap office 2016 key Windows 10 Home Key Office Professional Key sale
Jan 24, 2012 | Post by: Ivita 7 Comments

Pirmais veselīgas dzīvošanas seminārs aizvadīts

Šī gada 21.janvārī LVK visus interesentus aicināja uz semināru, kur dzīves gudrībās un padomos par veselīgu dzīvošanu dalījās ārsts un pedagogs Visvaldis Bebrišs un dziedātāja – pareizas elpošanas praktizētāja Agnese Rakovska.

Tikšanās bija spilgta. Īpaši pārsteidza V.Bebriša personība. Nu arī mums nav šaubu par V.Bebriša zināšanām un prasmēm, kuras tika pierādītas arī praktiskā darbībā. Ļoti spilgta personība, gudrība un neizmērojama pašpārliecinātība, kas iedvesmo. Mēs varam mācīties no viņa visu labo, pieverot acis uz dažubrīd pārlieko atklātību, pārāk tiešo pieeju „intīmiem” jautājumiem, kaut gan, ja palasam mūsu pašu tautasdziesmas, tur šādu lietu ir pārpārēm.
Liels prieks bija par to, ka daudzi vecāki bija kopā ar saviem pusaudžu bērniem (lai arī šoreiz Bebriša joki lika nosarkt arī mums, LVK pārstāvēm). Cilvēki bija sabraukuši no malu malām- Baldones, Ikšķiles, Baložiem, Dobeles, Jelgavas, arī Rīgas, protams, no kā secinām, ka interese uzzināt ko jaunu ir, tas patiesi rada gandarījumu arī organizatoriem.

Mūsdienu sabiedrība ir pārlieku samākslota, ik uz soļa ir jāievēro dažādas normas un kodeksi, kas ieliek mūs bieži vien nevajadzīgos rāmjos, liedzot mums būs pašiem – īstiem LVKBebrissun patiesiem, jeb, kā teiktu V.Bebrišs, sabiedrība ir „nozombēta” un mūs nemitīgi „čakarē”! (Starp citu, ārsts iesaka vārda „Paldies” vietā lietot vārdu „Pateicos” – esot daudz pareizāk! Jo pirmais ir „Palīdzi Dievs”- vārds palīdzi muskuļiem dod nepareizu impulsu). Protams, viss ir gaumes un attieksmes jautājums, bet domājam, ka šajās pāris stundās, kurās ne viens vien izsmējās no sirds – brīžam par lektoru, brīžam pats par sevi, vienaldzīgam palikt bija grūti. Pārējais jau ir ļoti subjektīvi.
Jau pirmajās minūtēs lektors iedeva atslēgas vārdus visam semināram: „Būt laimīgam!” Ar ko mēs saprotam darīt to kas tīk, kā tīk un veidot savu dzīvi pašiem. Gluži kā viņš pats – droši atzīst, ka viņš ir tāds, kāds ir. Tā teikt, ja nepatīk – neklausies!

Par kinezioloģijas būtību plaši var lasīt internetā, un arī V.Bebriša sniegumā uzmanību piesaistīja nemitīgais atgādinājums, ka galvenais ir atrast cēloni. Atrasts, tas jānovērš un tikai tad var pilnvērtīgi atbrīvoties no sekām – konkrētām sāpēm, kustību traucējumiem, alerģijām utt. Semināra laikā izskanēja jautājumi piem.vai jārauj adenoīdi un kāpēc mūsdienās ir tik daudz ar astmu slimojošu bērnu? Atbildes būtība ir sastrēgums, nosprostojums organismā, kas radies no NEPATIKAS. Šajā brīdī aicinam domāt maksimāli plaši, jo nepatika sākas ar mazāko nieku mūsu ikdienā, kas traucē, kas tracina, kas neļauj būt laimīgam! Nemaz nerunājot par darbu, kas riebjas, par mūžīgo laika trūkumu, par gaušanos, čīkstēšanu, ikdienišķajām puspatiesībām (lai neteiktu melošanu un izlikšanos), par visu neīsto, ar ko piepildīta mūsu ikdiena. Un bērni ir tie, kas šīs neīstās lietas, mānus un maldus jūt visātrāk, viņu organismi signalizē – mamm, man vajag nedalītu uzmanību, es gribētu lai Tu… Bebrišs apgalvo, ka bērns līdz 7 gadu vecumam ir mātes spogulis, tāpēc, mīļās māmiņas, biežai bērnu slimošanai nemeklēsim cēloni bērnudārzā, sabiedriskajā transportā vai kāpņu telpā, bet gan savās mājās, savā attieksmē… Tas nebūs tik viegli kā aiziet pie ģimenes ārsta un saņemt antibiotiku recepti, tomēr cēloņa atklāšanas gadījumā ar problēmu būsiet tikušas galā uz ilgu laiku, varbūt pat uz neatgriešanos. Veselība mājo labsajūtā un tikai mēs paši varam to radīt!

Daudzas atbildes V.Bebrišs ieteica meklēt viņa sarakstītajās grāmatās (jāatzīst gan- uzkrītoši bieži), jo iedot visiem vienu labas veselības recepti 3h laikā ir vairāk kā neiespējami! Viņš runā par visu – par pareizu ēšanu (ēst var teju visu, tikai jautājums par to – kā, kad, kādās kombinācijās), par attieksmi, par kustēšanos un lustēšanos, par elpošanu, stresu utt. Pats Bebrišs katru rītu sāk ar deguna skalošanu, mēles tīrīšanu, roku rīvēšanu un izstaipīšanos, pa dienu vairākas reizes sabužina ausis, aktīvi kustās un domā pozitīvi! Viss ģeniālais, kā zināms, ir vienkāršs. Pie tam ielikts jau šūpulī, instinktu līmenī. Tas, ka vecāki un sabiedrības normas tos „nokāvuši”, diemžēl ir neapstrīdams fakts. Atjaunošana ir mūsu pašu rokās – ieklausīties organismā, sajust un saprast to (tam, nenoliedzami, nepieciešamas arī zināšanas, bet tās mūsdienās pieejams teju par baltu velti – internetā un bibliotēkā).

Galvenais ir darīt! Šāda lekcija bija vajadzīga kā dzīvs pierādījums rezultātam – tādu enerģiskumu, vingrumu, vieglumu un dzīvesprieku cienījamā vecumā gribam arī mēs! Mūsuprāt, pašu galveno V.Bebrišs izdarīja teicami – ieinteresēja. Ieinteresēja meklēt dziļāk, skatīties plašāk un nebūt tik „sašņorētiem”, jo neviens cits neatradīs un neiedos mums gatavu veselīgas dzīvošanas recepti – būs vien jāmeklē pašiem!

Savukārt Agnese pārsteidza ar savu sirsnību, vienkāršību un vieglumu. Viņa deva iedvesmu vingrākiem un laimīgākiem rītiem, ierādot, kā atmosties veiksmīgam dienas cēlienam; izraisīja smieklu lēkmi ar dažādiem sejas fitnesa vingrinājumiem un jautriem nosaukumiem vingrojumiem, kas iekustina visu ķermeni – tajos apvienota pareiza agneseelpošana, fitness, joga… Šāda darbošanās vienlīdz patīkot kā lieliem, tā maziem un tā patika arī mums – radās interese apmeklēt Agneses vadīto elpošanas studiju, lai apgūtu šo tehniku padziļināti. Pareizas elpošanas tehnikas apgūšana palīdzēs „savakt” vēderu, stiprinās muguras muskuļus, uzlabos stāju, vispārējo pašsajūtu un noderēs kā profilakse, lai izbēgtu no dažādām saslimšanām. Agnese saka: „Veltiet sev tikai 20 minūtes katru dienu un Jūs jau pavisam drīz jutīsieties un izskatīsieties labāk!” Viņa mudina dejot, dziedāt vai atrast kādu citu nodarbi, kas sniedz gandarījumu gan dvēselei, gan miesai. Ir jābūt mazliet egoistam – ņemot, atrodot laiku sev tīkamām nodarbēm, mēs kļūstam laimīgāki un laimei ir tieksme augt un plesties – tā pielips arī visiem Tev apkārt esošajiem!

Paldies sakām mājīgo telpu saimniekam (arī LVK biedram)- Andrim, kurš šoreiz arī pats bija pagatavojis brīnumgardas pusdienas. Izskatās, ka ari turpmāk semināri notiks šajā kafejnīcā! Nākamie divi semināri būs veltīti tēmai, kā atveseļoties bez tradicionālajam zālēm- 11.februārī homeopātija un aromterapija, 18.februārī- veselība latviskā garā. Gaidīsim!

Vēlot visiem „radošu enerģiju praktiskā darbībā”,

LVK meitenes Zane, Ivita, Maija

7 Comments to Pirmais veselīgas dzīvošanas seminārs aizvadīts

 1. Maija
  January 26, 2012 1:24 pm

  Divi ļoti atšķirīgi lektori, bet abi vienlīdz šarmanti un viņu sniegtā informācija ļoti noderīga. Man šķiet, ka abās lekcijās pamatdoma bija par to, kā dzīvot saskaņā ar savu iekšējo patieso būtību, būt harmonijā un mīlestībā. Tik daudz dažādu veidu, kā sevi “uzfrišināt” ik dienas. Es, piemēram, pēc šīm lekcijām tagad katru rītu metos laukā un plika rīvējos sniegā, tad istabā, kamēr rīvējos, taisu smaidu un tad “zivtiņu” (seminārnieki sapratīs ;)) un arī mēģinu skalot degunu, kas pagaidām man ne pārāk tīk. Tā ka stimuls ir un paldies par to gan lektoriem, gan arī jums, visām, kuras saorganizēja šo brīnišķīgo dienu! Jā, un arī Andrim par telpām!!

 2. Krista
  January 27, 2012 9:10 am

  Sveiki!
  Visā visumā seminārs bija izdevies – gan jaukās telpas, atmosfēra, publika, V.Bebriša un A.Rakovskas aizskartās tēmas! Visu nedēļu ir ko pārcilāt galvā (jo īpaši neaizmirsīsim pikantās tēmas un V.B. pasniegšanas manieri), tātad viela pārdomām ir! Īpaši par “negatīvajiem” vārdiem (kurus nevajadzētu pielietot) un melošanu organismam un Agneses vingrinājumiem!
  Vien vēlējos piebilst, ka Jumavas grāmatnīcās V.Bebriša kunga grāmatas ir nopērkamas par 3.50 LVL, tā kā info par cenu inflāciju jeb 5-7 LVL/par vienību gan neatbilst patiesībai!

 3. Elita
  January 27, 2012 2:55 pm

  Seminārs bija fantastisks! Paldies visiem organizatoriem un, protams, lektoriem :) Kaut sākumā šķita, ka pēc V.Bebriša uzstāšanās smadzenes neko vairs neņem pretī, tagad katru dienu vingrinu seju pēc Agneses ieteiktajiem vingrinājumiem! Vēlreiz paldies! Tikšanās vieta arī ir lieliska, vienīgi problēmas ar auto novietošanu – semināra cena sanāk teju dubulta.Būs laikam jādara kā Bebrišam 😉

 4. Ivita
  February 4, 2012 1:56 pm

  Par auto novietošanu- uz Cēsu ielas auto var novietot bez maksas….

 5. Zoja
  February 17, 2012 8:47 pm

  Mums bija kauns klausitie šo gudro”darterīti”vai ārsts -pedagogs tā drīkst uzvestiesdonājat ko aiciniet izglītot tautu

  • LVK Zane
   February 22, 2012 12:05 pm

   Diemžēl mēs nevaram atbildēt par lektoriem – pirms tam esam informējuši viņus gan par lekcijas saturu (ko mēs vēlētos dzirdēt), gan par publiku, kas apmeklēs, bet katram lektoram ir savs stils, runas maieres utt., un tur nu mēs neko nevaram mainīt. Ja tiešām bijāt klātienē, tad redzējāt, ka iebildumi no organizatoru puses netika ņemti vērā… Ko teikt – tā gadās! Visiem labi nevar būt nekad. Visi mūsu uzaicinātie lektori ir lielas personības, kas mūs kaut kādā brīdī un veidā ir uzrunājuši – caur intervijām masu medijos, personīgi vai kā savādāk, bet ne ar visiem mums ir iespēja tikties klātienē pirms semināra, tāpēc situācija, kad tiekam pārsteigti, ir ļoti reāla. Arī Bebrišs bija “pārsteigums”, tikai jautājums – kā kurš viņu uztvēra, jo netrūkst arī visnotaļ pozitīvu atsauksmju! :)

  • Maija L
   March 20, 2012 12:46 pm

   Kā citādi tikt pie viņa dzīvesgudrības, jo vienkāršās, prastās grāmatiņas nepārliecina, taču saliekot kopā ar viņa fizisko ķermeni, un dzirdot starp rindiņam to īsto, galveno un tik svarīgo domu: “Ieklausieties sevī, esiet brīvi, esiet Jūs paši, esiet laimīgi, dzīvojiet, nemokieties vispārpieņemtajos likumu, etiķešu utt. rāmjos!”…
   Piekrītu, ka pasniegšanas stils arī man nav pieņemams, bet no tā varbūt varam spriest, kāda ir mūsdienu ikdienas sabiedrība, ja viņš izvēlējies tādu info pasniegšanas veidu, kuru pats arī argumentē – “Es tā runāju, laii Jūs saprastu!”:)
   (Cik man zināms, tad privātā vizīte ir dakteris baltā halātā.)

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *