pancocon Office Professional Plus 2013 Key and Download URL will be send via Email within 8 hours. cheap office 2013 key buy cheap windows 10 key buy cheap office 2016 key Windows 10 Home Key Office Professional Key sale
Dec 05, 2011 | Post by: Ivita No Comments

Rīga dimd- iedzīvotāji runā!


Piektdien, 2. decembrī notika otrais iedzīvotāju un nevalstisko organizāciju forums „Rīga dimd – iedzīvotāji runā!”.

Tika aicināti aktīvie Rīgas iedzīvotāji un nevalstisko organizāciju pārstāvji (NVO), lai, sadarbojoties ar pašvaldību, meklētu risinājumus Rīgas iedzīvotājiem un pašvaldībai aktuālām problēmām. Laimīgu sakritību rezultātā šajā forumā piedalījos arī es. Pirmkārt, esmu pārsteigta par lielo atsaucību, jo dalībnieku bija ļoti daudz, ap 200. Otrkārt, guvu ļoti noderīgu informāciju un kontaktus sadarbībai nākotnē. Šādi pasākumi ir jāapmeklē, lai satiktu īstos cilvēkus īstajā laikā.

Atmiņā palicis Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājas Eiženija Aldermanes teiktais- ka iedzīvotājiem nepieciešamas vienlīdzīgas tiesības un vienlīdzīgas iespējas, kas sasaucas ar līdzdarbošanos un līdzatbildību, šo procesu virzīšana ir liela Rīgas prioritāte. Šobrīd ir izstrādāts Sabiedrības integrācijas koncepcijas projekts, tāpat darbojas Rīgas domes Konsultatīvā padome sabiedrības integrācijas jautājumos, kur piedalās arī NVO pārstāvji. Tāpēc secinu, ka arī vecāku iesaistīšanās izglītībā tiek ļoti sagaidīta, tāpat pēdējā laikā Latvijas vecāku kustības (LVK) biedru vidū par aktuālu tēmu kļuvusi pilnvērtīga uztura nodrošināšana mūsu bērniem.
Forumā tika skatīti veiksmīgās sadarbības rezultāti starp Rīgas domi un NVO- pieminēts jau sabiedrībā plaši zināmais Nauda seko panākums, kur arī es pati jūtu ieguvumu, jo mēneša maksa privātajā pirmsskolas iestādē ir samazinājusies; tika pieminēta veiksmīgā sadarbība ar jauniešu organizācijām (NVO Trepes) un arhitektiem (Radi Rīgu), apkaimju projekts. Klausoties foruma pirmo daļu, viss bija jauki un skaisti, sadarbība jau notiek, jautājums tikai, kas tās ir par organizācijām, ar ko sadarbojas, gribētos ticēt, ka ar visām aktīvām un jēgpilnām organizācijām sadarbība var veidoties, LVK noteikti to pārbaudīs uz savas ādas, tomēr manas sarunas ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāvjiem liecināja tikai par labām iespējām un patiesi noderīgiem padomiem, kur varam vērsties, piemēram, pēc papildus finansējuma. Līdz ar to vēlreiz varu teikt vienu, šādos pasākumos ir jāpiedalās, ir jāstāsta par savu organizāciju, ir jātiekas ar citām organizācijām, lai kopīgiem spēkiem tālāk darbotos kāda vienota mērķa sasniegšanai.
Dienas otrajā daļā notika darbnīcas, kurās varēja jau detalizētāki runāt par dažādām problēmām un to risinājumiem, vien iespaids palicis, ka diskutēja NVO savā starpā, Rīgas domes pārstāvji bija aizdevušies prom vai arī nemanot sēdēja kaut kur blakus.

Ir jāuzsver viena kopēja iezīme- tikai aktīvi un drosmīgi cilvēki panāk savu, ir jāklauvē, kaut daudzas reizes, kamēr tiekam sadzirdēti, ir jāpiedāvā konstruktīvi risinājumi problēmām, jo galu galā arī Rīgas domē strādā tikai cilvēki.
Mums jābūt radošiem, jāmāk ieraudzīt iespējas arī šķietami bezcerīgās situācijās. Kas meklē, tas atrod; kas sēž, tas zaudē! Jo skaļāk, redzamāk, pamatotāk izteiksimies, ko un kā gribam mainīt, jo lielāka iespēja tikt sadzirdētiem. Nežēloties, neieciklēties, beigt kritizēt un meklēt attaisnojumus, jo kam gan no tā paliek labāk? Pilsētas pārstāvji apgalvo, ka ir svarīgs ikviens iedzīvotājs, ka mums ir iespējas, tomēr ir arī pienākumi. Tepat blakus ir dažādas organizācijas, patiešām daudz, kurās iesaistīties (mums ir ļoti daudz pensionāru, jauniešu organizācijas, kas priecē!). Tomēr jāiet prom no gaidošās un kritizējošās pozīcijas; iniciatīva ir tā, kas stimulē progresu. ‘’Aiz matiem’’ neviens organizācijā nav jāvelk iekšā, kaut šobrīd brīžiem ir sajūta, ka to cilvēki gaida, tomēr katram pašam ir jānonāk līdz atziņai- gribu vai negribu, daru vai nedaru.
Ir vieglāk sēdēt savā mājā, nolaist rokas, pievērt acis, bet aiz durvīm ir vēl citi, arī domubiedri un potenciālie atbalstītāji, ir iespējas, kuras saskatīt var tikai izejot ārā un beidzot ieraugot, ka kāds nejauši satikts pretimnācējs var būt liktenīgs, lai viss saslēgtos.

Tādas ir manas izjūtas pēc foruma, kurš devis nelielu grūdienu uz priekšu.

Ar sveicieniem jaunas nedēļas sākumā,

Ivita

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *