pancocon Office Professional Plus 2013 Key and Download URL will be send via Email within 8 hours. cheap office 2013 key buy cheap windows 10 key buy cheap office 2016 key Windows 10 Home Key Office Professional Key sale
Dec 02, 2011 | Post by: Ivita No Comments

Krāsaino smilšu pozitīvais devums!


Vecāku rokām smiltis sakrāsotas, otrajā nodarbībā saberztas un izsijātas un nu pie radošām nodarbēm ķērušies mūsu bērni!

Jāsaka, kā ir – viegli tas nebija. Lai sakrāsotu smiltis visās varavīksnes krāsās, ir jāpieliek ne mazums pūļu.

Katrs smilšu apstrādes posms sevī ietver gan tīri praktiskas darbības nozīmi, jo rezultātā tiekam pie krāsainām smiltīm, gan arī veselu rindu pedagoģiski audzinošu aspektu, kas ilgākā laika posmā atklājuši savu līdzsvarojošo iedarbību uz lieliem un maziem krāsotājiem.

smilsu darbiSavukārt smilšu vākšanas noteikumi, par kuriem Dabas Vēstniecības meitenes stāstīja īpaši vērīgi, attiecināmi uz visas dabas saaudzēšanu, un zinot tos, mēs sākam izturēties pret dabu daudz saudzīgāk! Nedēļas nogalē, vācot materiālus savam šī gada adventes vainagam, pavisam neviļus atcerējos par tiem un nopriecājos, ka šogad nenodarīju pāri nevienai priedei (jo mežā atradām zarus, kurus pirms mums bija nozāģējis kāds cits), vainagam par pamatu paņēmām jau nokaltušās paparžu lapas, noderēja arī sadzeltējušie zāles stiebri, šur tur vēl zaļojošie grimoņi, mežam atļauju palūdzām vien uz pāris mētru zariņiem…

Smilšu sijāšana un krāsošana ļauj saklausīt dazādas skaņas vibrācijas, sajust atsevišķu smilšu graudu struktūru un plūstamību. Krāsojot, smalcinot un sijājot smiltis var pārbaudīt pacietību, uzcītību, uzmanību un koncentrēšanās spējas. Turklāt, lai izžuvušo, graudaino smilšu masu sasmalcinātu, jāpieliek diezgan lielas pūles. Studijas meitenes teic, ka šī nodarbe īpaši patīkot „spurainajiem” pusaudžiem. Bēršanu, krāsošanu veicot pārmaiņus te ar vienu, te otru roku, tiek izkustinātas abu roku locītavas un aktivizēta asinsrite, kas nav mazsvarīgi, ja lielākā dienas daļa pavadīta sēžot skolas solā vai pie darba galda. Meitenes ieminās, ka mēs taču darbojamies ar dažādām krāsām – tātad, tepat tepat blakus ir arī krāsu terapija!

„Ikviens darbiņš ar smiltīm stiprina bērna realitātes sajūtu, aktivizē taustes sajūtas. Labā kompānijā krāsot smiltis un pēc tam radīt no tam neatkārtojamus mākslas darbus – tas jebkurā gadījumā ir jauki pavadīts laiks, kas turklāt vēl pilnveido saskarsmes prasmes, bērni dzird un iemācās jaunus vārdiņus, iepazīst vēl neiepazītas sajūtas,” teic studijas vadītāja Diāna Timofējeva.

Es pievienojos Diānas sacītajam, jo arī maniem dēliem darbošanās ar krāsainajām smiltīm ir ļoti iepatikusies! Pirmajā nodarbībā „Ziemas krāsas” bērni veidoja apsveikumus gaidāmajiem svētkiem, noformēja dāvanu maisiņu, radīja smilšu – gaismas spēles… Gaisotne studijā bija brīva un nepiespiesta, un manas mammas bažas par to, kā ar to visu tiks galā mans mazais 3gadnieks, bija pilnīgi liekas. Studijas pedagoģes lieliski izprot katra bērna vajadzības, spējas, nevienam netiek norādīts, kā būtu pareizāk, labāk, un bērni var izpausties no visas sirds! Un mammas dara to pašu – netraucēti otrā telpā malko zāļu tēju un runā par visu, kas tajā brīdī uz sirds!

Katrā ziņā es esmu ļoti priecīga, ka esmu sastapusi lieliskos Dabas Vēstniecības cilvēkus un šķiet, ka palēnām par to sāk priecāties arvien vairāk cilvēku! Atnāc arī Tu (katru trešdienu vai ceturtdienu)!

Uz tikšanos,

Zane

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *